Specjalistyczne Centrum Hepatologiczne we Wrocławiu

Nowoczesna pracownia USG we Wrocławiu.

Gabinet mieści się samym centrum Wrocławia w przychodni Wrocławskiego Centrum Zdrowia przy ulicy Wszystkich Świętych. Naszym głównym celem jest zapewnienie jak najwyższej jakości badania ultrasonograficznego. W tym celu zakupiony został aparat klasy premium, a badania wykonuje specjalista radiolog.

Najwyższej klasy sprzęt

Posiadamy najnowszy aparat do badań ultrasonograficznych we Wrocławiu.  Aparat Aixplorer® firmy Superconic Imagine pozwala na bardzo dokładne obrazowanie ultrasonograficzne. Wyposażony jest w dodatkowe opcje Power i Color Doppler, Doppler tkankowy, a także w funkcję elastografii.  W naszej pracowni specjalizujemy się w badaniach USG narządów jamy brzusznej: wątroby, nerek, trzustki, śledziony, badaniach USG tarczycy, węzłów chłonnych, piersi, mięśni, stawów oraz tkanek miękich . Wykonujemy szeroki zakres badań ultrasonograficznych oferując przy tym krótki czas oczekiwania oraz fachowe i dokładne wykonanie badania. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, starając się w sposób jak najbardziej przystępny a zarazem kompetentny odpowiedzieć na nurtujące go pytania.

Jako jedna z nielicznych pracowni USG dysponujemy zaawansowaną stacją opisową pozwalającą na cyfrową archiwizację obrazów w formacie DICOM oraz szybkie porównanie z badaniami poprzednimi. Ma to szczególne znaczenie w kontrolowaniu zmian ogniskowych – naczyniaków, torbieli, guzów, a także w monitorowaniu włóknienia wątroby. Jeśli istnieje taka potrzeba, możemy wgrać do komputera opisowego wszystkie Państwa poprzednie badania (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, badania RTG). W trudnych przypadkach może to znacznie ułatwić postawienie prawidłowego rozpoznania. Na życzenie pacjenta obrazy USG możemy nagrać na nośnik USB (pendrive) w postaci kolorowych plików JPEG, obrazy te możemy także wysłać na Państwa adres e-mail.

Badanie USG jest całkowicie bezinwazyjne, pozwala uwidocznić wiele patologii narządów wewnętrznych – stłuszczenie wątroby, torbiele, naczyniaki oraz guzy. Badanie z wykorzystaniem opcji Doppler dodatkowo dostarcza informacji na temat przepływu krwi przez badane narządy. Badanie USG jest podstawową techniką obrazową stosowaną w diagnostyce chorób i patologii narządów jamy brzusznej, tarczycy, sutka i powierzchownych węzłów chłonnych

Pracowania mieści się w samym centrum Wrocławia przy ulicy Wszystkich Świętych 2 wejście A – budynek Wrocławskiego Centrum Zdrowia.

W naszej pracowni wykonujemy następujące badania:

 • USG jamy brzusznej,
  • wątroby
  • trzustki
  • nerek
  • śledziony
  • pęcherza moczowego
  • prostaty
 • USG tarczycy,
 • USG węzłów chłonnych,
 • USG piersi,
 • USG dzieci
  • jamy brzusznej
  • węzłów chłonnych
  • jąder
  • tarczycy
 • USG powierzchowne tkanek miękkich (guzki),
 • USG jąder (moszny),
 • USG dopplerowskie układu wrotnego,
 • USG dopplerowskie tętnic dogłowowych,
 • USG układu moczowego,
 • USG prostaty,
 • USG szyi.

Którą pracownię USG wybrać?

Wybierając placówkę, w której wykonacie Państwo badanie USG, należy kierować się przede wszystkim jakością sprzętu i przygotowaniem lekarza wykonującego badanie. Niestety, bardzo często zdarza się, że badania wykonywane są na tanich i starych aparatach albo urządzeniach przenośnych, które zaprojektowane zostały do szybkich badań przeglądowych w warunkach SORów lub małych przychodni lekarzy rodzinnych. Badanie takie mają za zadnie szybkie ustalenie przyczyn ostrych dolegliwości – wykrycie kamicy pęcherzyka żółciowego, kamicy nerkowej, czy zastoju w nerkach. Rzadko kiedy nadają się do oceny subtelnych zmian ogniskowych w wątrobie, piersiach lub w tarczycy. Badający na tanich, chińskich aparatach lekarz często może przeoczyć zmiany, które są znakomicie widoczne na aparatach wyższej klasy. Naszą filozofią jest brak kompromisów, uważamy, że jedynie  aparat klasy premium stanowi solidną podstawę diagnostyki na wysokim poziomie.

 


Aparat USG udając zaawansowany sprzęt klasy premium - oferta portalu aukcyjnegi
Tani aparat USG udający zaawansowany sprzęt klasy premium. Oferta chińskiego portalu aukcyjnego.

 

Decydując się na diagnostykę w naszej pracowni otrzymujecie Państwo gwarancję fachowo i rzetelnie wykonanego badania na najwyższej jakości sprzęcie.

Badania wykonuje lekarz specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej:

Posiada on duże wiedzę w dziedzinie diagnostyki ultrasonograficznej, codziennie wykonuje kilkanaście badań. Doświadczenie zdobywał w szpitalu klinicznym we Wrocławiu oraz w szpitalach prywatnych w Wielkiej Brytanii. Czynnie współpracuje z fundacją Ronalda McDonalda badając dzieci w ramach programu “Nie Nowotworom u dzieci”.

 

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z badań wykonanych w naszej pracowni. Jakość obrazu jest znakomita, co pozwala dostrzec i prawidłowo zinterpretować najdrobniejsze szczegóły.


USG tarczycy guzek
USG tarczyca – guzek płata lewego

USG tarczycy, guzek w opcji DopplerGuzek tarczycy + Doppler

USG jamy brzusznej, guz wątroby

USG jamy brzusznej – guz wątroby

USG jamy brzusznej - naczynia trzewneUSG jamy brzusznej – naczynia trzewne

USG jamy brzusznej - nerka prawa

 USG jamy brzusznej – nerka

USG jamy brzusznej, śledziona

USG jamy brzusznej – śledziona

USG jest dokładną, tanią i szybką metodą obrazowania stawu barkowego. U nas badanie wykonasz szybko i bez kolejki. Rejestracja tel. 882-003-999.

Sprawdź cennik badań USG

Rejestracja na badania USG


Autor: Lek. Marcin Inglot - Radiolog
Data publikacji: 26 Czerwiec, 2017